Sklep wykorzystuje pliki Cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

close

PROMOCJE

PROMOCJA - narożnik rozkładany MOLINA MINI + pojemnik + f. relax z kolekcji EXCLUSIVE
3 299,00 zł
4 063,00 zł
szczegóły
PROMOCJA - narożnik INFINITY MINI rozkładany + pojemnik + f. relax z kolekcji EXCLUSIVE
2 999,00 zł
3 743,00 zł
szczegóły
Promocja Narożnik Deluxe z kolekcji EXCLUSIVE
2 949,00 zł
3 655,00 zł
szczegóły
PROMOCJA Łóżko AQUA 140x200 cm z kolekcji EXCLUSIVE
2 299,00 zł
3 180,00 zł
szczegóły


Meble do sypialni

Jak wybrać meble do sypialni?

Sypialnia to szczególne pomieszczenie w domu, które, zgodnie ze swoją nazwą, powinno służyć do odpoczynku i relaksu po całym dniu. Musi być więc przytulne i sprzyjające odprężeniu, co można osiągnąć poprzez odpowiedni dobór mebli.

Łóżko i materac

Sercem sypialni jest łóżko i to od niego powinniśmy zacząć kompletowanie mebli do tego pokoju. Ono wraz z materacem decyduje przecież o jakości naszego snu. Podstawowym parametrem, który musimy wziąć pod uwagę jest wielkość - łóżko przeznaczone dla jednej osoby standardowo ma wymiary 90 x 200 cm, natomiast dwuosobowe powinno mieć minimum 140 cm szerokości. Zwykle występują jeszcze w dwóch innych szerokościach: 160 i 180 cm, z których najpopularniejsza jest pierwsza, bo gwarantuje optymalny poziom komfortu, a jednocześnie mieści się do większości pokoi. Wielkość łóżka musimy bowiem być kompatybilne z wymiarami naszej sypialni.

Ponadto zwróćmy uwagę na design mebla - czy odpowiada naszemu gustowi i wpisuje się w styl aranżacji przewidziany dla sypialni.

Oceńmy również jego wytrzymałość i wygodę, a ta ostatnia wiąże się nierozerwalnie z jakością materaca. W naszym sklepie dostępne są materace na sprężynach, w tym kieszonkowe i materace lateksowe.

Wystrój sypialni urozmaici dodatkowo stylowe wezgłowie. Zagłówek pełni też praktyczną funkcję, będąc wygodnym i zdrowym oparciem dla pleców i głowy. Odczujemy to zwłaszcza wtedy, gdy zapragniemy poczytać książkę siedząc na łóżku.

Szafy i pozostałe meble

Oprócz miejsca do spania, w sypialni powinna znaleźć się również pojemna szafa. To dzięki niej uda się utrzymać w pomieszczeniu porządek, tak potrzebny dla zbudowania atmosfery sprzyjającej odprężeniu. Wybierając szafę, należy uwzględnić metraż pokoju oraz styl, w jakim jest lub będzie urządzony. Nie mniej ważna jest również funkcjonalność mebla, pozwalająca na zmieszczenie dużej ilości odzieży, ale również wygodne jej przechowywanie i możliwość szybkiego znalezienia interesującej nas rzeczy. W sklepie Klawe Meble do nabycia są szafy do sypialni otwierane w tradycyjny sposób lub z drzwiami przesuwnymi.

Jeżeli wymiary pokoju na to pozwalają, można do niego wstawić również komodę, a całość umeblowania uzupełnić o stoliki nocne. W zależności od modelu, mogą one mieć szuflady i półki, pozwalające na zagospodarowanie ich przedmiotami codziennego użytku, bez potrzeby przechowywania ich na wierzchu i burzenia tym samym pożądanego minimalistycznego charakteru sypialni. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby zarówno komody, jak i szafki nocne stylistycznie harmonizowały z szafą do sypialni i łóżkiem.