Sklep wykorzystuje pliki Cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

close

PROMOCJEMeble do sypialni

Jak wybrać meble do sypialni?

Sypialnia to szczególne pomieszczenie w domu, które, zgodnie ze swoją nazwą, powinno służyć do odpoczynku i relaksu po całym dniu. Musi być więc przytulne i sprzyjające odprężeniu, co można osiągnąć poprzez odpowiedni dobór mebli.

Łóżko i materac

Sercem sypialni jest łóżko i to od niego powinniśmy zacząć kompletowanie mebli do tego pokoju. Ono wraz z materacem decyduje przecież o jakości naszego snu. Podstawowym parametrem, który musimy wziąć pod uwagę jest wielkość - łóżko przeznaczone dla jednej osoby standardowo ma wymiary 90 x 200 cm, natomiast dwuosobowe powinno mieć minimum 140 cm szerokości. Zwykle występują jeszcze w dwóch innych szerokościach: 160 i 180 cm, z których najpopularniejsza jest pierwsza, bo gwarantuje optymalny poziom komfortu, a jednocześnie mieści się do większości pokoi. Wielkość łóżka musimy bowiem być kompatybilne z wymiarami naszej sypialni.

Ponadto zwróćmy uwagę na design mebla - czy odpowiada naszemu gustowi i wpisuje się w styl aranżacji przewidziany dla sypialni.

Oceńmy również jego wytrzymałość i wygodę, a ta ostatnia wiąże się nierozerwalnie z jakością materaca. W naszym sklepie dostępne są materace na sprężynach, w tym kieszonkowe i materace lateksowe.

Wystrój sypialni urozmaici dodatkowo stylowe wezgłowie. Zagłówek pełni też praktyczną funkcję, będąc wygodnym i zdrowym oparciem dla pleców i głowy. Odczujemy to zwłaszcza wtedy, gdy zapragniemy poczytać książkę siedząc na łóżku.

Szafy i pozostałe meble

Oprócz miejsca do spania, w sypialni powinna znaleźć się również pojemna szafa. To dzięki niej uda się utrzymać w pomieszczeniu porządek, tak potrzebny dla zbudowania atmosfery sprzyjającej odprężeniu. Wybierając szafę, należy uwzględnić metraż pokoju oraz styl, w jakim jest lub będzie urządzony. Nie mniej ważna jest również funkcjonalność mebla, pozwalająca na zmieszczenie dużej ilości odzieży, ale również wygodne jej przechowywanie i możliwość szybkiego znalezienia interesującej nas rzeczy. W sklepie Klawe Meble do nabycia są szafy do sypialni otwierane w tradycyjny sposób lub z drzwiami przesuwnymi.

Jeżeli wymiary pokoju na to pozwalają, można do niego wstawić również komodę, a całość umeblowania uzupełnić o stoliki nocne. W zależności od modelu, mogą one mieć szuflady i półki, pozwalające na zagospodarowanie ich przedmiotami codziennego użytku, bez potrzeby przechowywania ich na wierzchu i burzenia tym samym pożądanego minimalistycznego charakteru sypialni. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby zarówno komody, jak i szafki nocne stylistycznie harmonizowały z szafą do sypialni i łóżkiem.